Archiwum - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU
powrótPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w dniu 17 grudnia 2009r. uroczyście zakończyło działania przewidziane na 2009r, w projekcie realizowanym w ramach Poddziałania 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Spotkanie było możliwością podsumowania działań, jakie były realizowane na rzecz mieszkańców powiatu kościerskiego.
W uroczystym zakończeniu uczestniczyli beneficjenci projektu: osoby niepełnosprawne, usamodzielniający się wychowankowie Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego i Rodzin Zastępczych z terenu powiatu kościerskiego oraz osoby realizujące i pracujące w projekcie. Spotkanie rozpoczęła Pani Alicja Żurawska - Wicestarosta Powiatu Kościerskiego, która doceniła pracę i trud jaki został włożony przez pracowników Powiatowego Centrum w realizację projektu, ale przede wszystkim złożyła podziękowanie wszystkim uczestnikom projektu, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Ponieważ mamy już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia na zakończenie części oficjalnej złożyła życzenia świąteczne wszystkim zebranym.
- Cieszę się, że Państwo tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie wzięcia udziału w działaniach jakie przygotowaliśmy w projekcie w br., smutno mi natomiast z powodu upływającego czasu, ponieważ kończymy już II rok realizacji projektu. Z kilkoma osobami spośród Państwa spotkamy się w kolejnym roku podczas realizacji projektu a z pozostałymi osobami żegnamy się jeszcze raz dziękując za udział. Podziękowania kieruję także do władz Powiatu Kościerskiego za przychylność i wsparcie podczas realizacji projektu systemowego – powiedziała dyrektor PCPR.
Uczestnicy spotkania z rąk Wicestarosty otrzymali podziękowania i prezenty promocyjne.
W projekcie „Mój potencjał-moja szansa na samodzielne życie” w 2009r. uczestniczyło: 19 osób usamodzielniających się i 15 osób niepełnosprawnych, którym udzielono wsparcia w formie:168h poradnictwa indywidualnego i grupowego udzielonego przez psychologów, 168h poradnictwa indywidualnego i grupowego udzielonego przez doradcę zawodowego, 5 osób uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. „B”, 1 osoba uczestniczyła w kursie prawa jazdy kat. „C”, 2 osoby uczestniczą w kursie spawacza, 11 osób uzupełnia wykształcenie na poziomie ponadgimnazjalnym, policealnym i na studiach wyższych, 10 osób uczestniczyło w kursie języka angielskiego, 1 osoba uczestniczyła w kursie języka niemieckiego, zorganizowano po 1 szkoleniu z „wizażu i stylizacji”, „Budowanie na gruzach, czyli jak kryzys może pozytywnie wpłynąć na nasze życie” , „Formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych na rynku pracy”. Ponadto 4 osoby niepełnosprawne skorzystały z 10 zabiegów rehabilitacyjnych, 11 osób niepełnosprawnych wyjechało na turnus rehabilitacyjny i zorganizowano Piknik Integracyjny na którym wystąpili: Stan Borys, Izabella Skrybant i Katarzyna Dziewiątkowska, Maciek i Kuba Molęda, Artur Chamski, Piotr Dymała, Karol Świtajski i Andrzej Kędzierski, ABBA Cover, Kabaret LIMO, Schola Canticorum.
Celem działań podejmowanych w projekcie jest poprawa aktywności zawodowej i społecznej wśród osób na rzecz których ten projekt był realizowany. Poprzez działania projektowe pokazujemy, że w podopiecznych PCPRu drzemie potencjał i umiejętności i wystarczy pomoc oraz wsparcie specjalistów, aby uwierzyć w siebie i tak wykorzystać otrzymaną wiedzę aby zwiększyć swoje szanse na lokalnym rynku pracy.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.